Blogujme rychle "bo sa stmívá"

16. června 2011 v 4:13 | Petr |  Internet
Jen pro vysvětlenou - u nás se o špatném chlastu říká "pime rychle bo sa stmiva" jakože se opravdu stmívá a pijící navíc pomalu slepne.

Už od útoku na New Yorská dvojčata tu máme zajímavý fenomén - teroristi odpálí bombu , ale letištní obsluha se "ve jménu bezpečnosti" hrabe latexovou rukavicí ve vašich tělesných dutinách - vždy je snazší buzerovat ve jménu "nějakých opatření" celou populaci než si došlápnout na opravdové viníky. Skoro by se dala použít oblíbená židovská anekdota o panu Kohnovi, který ztratil hodinky v křoví, ale hledá je pod lampou, porotože tam se hledá lépe.

Stejně tak to bude i s Internetem - původní počítačová síť odolná i proti atomovému výbuchu se stala komunikačním médiem univerzit a pak svobodným a snadno dostupným médiem pro všechny. Pak se na Internetu vyrojili teroristi, političtí i jiní pomatenci, úchyláci a kyberzločinci - proti nim nedovede nikdo příliš účinně zasáhnout - tak se zvolí druhá cesta - Internet se bude cenzurovat zbytku populace. Nicolas Sarkozy - alias Maďar v křesle Francouzského prezidenta už v tom má jasno a mnozí mu ve jménu zisku hlasitě tleskají.

Že to nepomůže? Třeba trochu jo a kdyby ne - Pan Kohn taky své hodinky nikdy nenajde na místě kde je neztratil, ale aspoň jsme zkusili udělat něco (cokoliv) co můžeme voličům předestřít jako známku své (ne)schopnosti vládnout.

Takže blogujte rychle dokud vám nevyskočí okno že "váš blog je monitorován tou a tou (nebo jinou) vládní organizací". No a svoboda? V demokracii svoboda? Padli jste na hlavu nebo co?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama