Daně a Indický problém dieselového fichtla

23. ledna 2012 v 16:34 | Petr |  Svět okolo
Opět jsem nevydržel a pod tlakem informací, které dnes neustále slyším z rádia píšu na jiné než robotické téma. Opět jsem poněkdu vytočen současnými informacemi o snižování spotřební daně na motorovou naftu a dokonce i dlouhodobějším tlakem motorové lobby na zavedeni "profesionální nafty" - tedy paliva zcela bez spotřební daně - aby se majitelům dopravních firem "kamionovalo" ještě lépe než dneska.

Když má Indická vláda rozpočtový deficit tak zvýší spotřební daň na benzín. Na spotřební daň na naftu se však neodváží sáhnout, protože to by poškodila nákladní dopravu a jejím prostřednictvím celou ekonomiku, čímž by výběr daní ještě klesl. Díky tomu je benzín v Indii výrazně dražší než motorová nafta. Šikovní Indové už na to dávno přišli, proto jsou v Indii benzínová auta neprodejná a prakticky každý motor u kterého to lze - je dieselový, včetně malých elektrocentrál, které v desítkách milionů kusů zásobují indické domácnosti proudem místo nespolehlivé, protože poddimenzované, celostátní energetické sítě.
Psal jsem u všech motorů u kterých to lze - a v tom je ten specitficky Indický problém - přestože by to bylo patrně technicky možné, nikdo nechce vyrobit dieselový moped, takže desitíky milionů mopedistů sponzorují svými benzínovými miláčky Indickou vládu více než ostatní.

Nafta má energetický obsah 36 MJ/l ( mega Joulů na litr) zatímco benzín má obsah jen 33 MJ/L - benzín je tedy energeticky méně bohatý. není tedy žádný fyzikální důvod proč by nafta měla být levnější než benzín. Vyšší teplota spalování nafty navíc způsobvuje že dieselové motory jsou z fyzikálního principu (nikoliv nějakou přehnanou snahou inženýrů) úspornější.

Budete namítat, že nafty je daleko větší spotřeba a proto i přes nižší daň je v současnosti na pumpě dražší než benzín - dovolím si protiargumentovat - to je jenom přesun daňových peněz z kapsy státu do kapsy obchodníků s palivy - ve jménu "boha" nabídky a poptávky.

Jako obvykle všichni jsme si před státem rovni, jenom majitelé dieselových aut jsou si rovnější.

I přesto jsem si nedávno koupil benzínové auto, protože Indii i České republice jenou prachy dojdou a pak bude zdražení nafty větší a více šokující než zdražení benzínu. Jestli máte rozum počítejte a učiňtě taky tak.

I přesto je zajímavé jak státní regulace může vést (vždy vede?) k (fyzikálnímu) nesmyslu jako je marná touha Indů po dieselovém fichtlu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 24. ledna 2012 v 19:19

V sobotu jsem tankoval naftu za lidových 37kč.V od jara se zachovám ekologicky a krásně ji zředím tou naftou co se prodává v samoobsluze za 25Kč v akci. To je taky důvod proč dnes nekupovat "moderní" diesel. Ty dnešní commonraily odcházejí i při poctivém provozu na tu pseudonaftu z benzinky, která je u nás takové kvality, že v německu vydrží dieselový motor mnohem déle než v česku.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama