Očkování z pohledu peněz, které nesmrdí

7. srpna 2012 v 4:35 | Petr |  Příroda
Po přečtení minulého článku o očkování, po přečtení článku v čapise Týden a po setkání s jednou obětí současného zdravotnictví jsem zjistíl, že problém je třeba ještě jednou otevřít a probrat.

Takže na jednoho z mých zaměsnavatelů si chtěla stěžovat paní, že jsme ji odmítli vyšetřit protilátky proti viru klíšťové encefalitidy. Paní totiž je chudák - chorobami prolezlá a po léčení nádoru cystostatiky - i měla strach "z klíšťat" a tak se obrátila na "odborníky v oboru" "Očkovací centrum" Avenier aby ji naočkovali "proti klišťatům".
Tak jsme ji začali pomalu vysvětlovat že 2/3 chorob přenesených klíšťaty je borelióza, proti které není očkování, že Ostravsko je Boreliová oblast, zatímco oblast klíšťové encefalitidy (která tvoří zbylou 1/3) je spíše Jesenicko, že pacient po léčení cytostatiky má změněné počty T-lymfocytů, které řídí imunitu, proto se očkování se nemusí "uchytit", proto chce centrum AVENIER, nechat vyšetřit ty protilátky, které ale nechce zaplatit, protože by si tím zmenšili zisk. A že my nemůžeme protilátky vyšetřit "o své vůli" protože to by znamenalo, že nám to strhnou z platu, protože my - biochemici - nemáme právo tohle ordinovat, neb nejsme "odborníci v oboru", protože umíme protilátky "jenom změřit".
Paní kroutila hlavou a říkala, že kdyby jí to někdo takto vysvětlil tak by si asi očkování velice rozmyslela. Tak jsme se ptali a co vám řekli v "Očkovacím centru" ? - "Píchli injekci a vybrali prachy".... Logické - proč by "specialisti" na očkování někomu něco vysvětlovali, když by si tím zkazili kšeft žejo ?
Takže pro šiřší a zjednodušenou orientaci veřejnosti bych si dovolili současné očkování poněkud roztřídit.
Nebezpečnost chorob proti kterým se očkuje je velmi výrazně různá - na jedné straně tetanus, jehož rozvinutou formu prakticky nelze přežít (rozhodně ne bez těžkých následků) a na druhé straně prasečí chřipka, kterou David Rath zcela správně označil za "mediální infekci", neboť i přes drama v médiích byla reálná úmrtnost na ni asi 100x menší než na běžnou sezónní chřipku.

Přesně v opačném směru jdou informace o očkování, které v dnešní "opačné době" mají spíše charakter reklamní manipulace. Takže očkování proti TBC se "tichou dušou" pomalu ruší, přestože i v Blesku se občas dočtete o tom jak police honí po Praze bezdomovce s miliární tuberkulózou, nebo tahá z kanalizace TBC prožrané mrtvoly. A napopak očkování proti pneumokokům a HPV viru má reklamu jako hrom, přestože zdaleka nepokrývá všechny nebezpečné kmeny původců choroby.

Takže - komunistitický očkovací kalendář "povinný" doporučuju dodržet na 100%. Komunisti totiž měli skutečný a nefalšovaný zájem "chránit zdraví lidu" protože s "lidem" počítali jako s "živým materiálem" pro III. světovou válku, proto nemohli připustit aby jim choroby tenhle "materiál" kazily.
Z dobrovolných očkování rozhodně doporučuju Hepatitidu A a B a Meningitidu. Hepatitidu (žloutenku) kvůli "klesajícím standardům moderní společnosti", které by můj šéf kdysi označil jediným slobvem "bordel"" a meningitidu kvůli vysoké skoro 100% úmrtnosti této choroby.

Naopak chřipku je třeba si rozmyslet, protože velmi záleží na typu epidemie, který není nikdy znám v době výroby vackíny, takže jeji účinnost je nejistá zatímco nežádoucí účinky jsou do jísté míry vždy přítomné, a navíc očkování se doporučuje u chronicky nemocných, kde ale od jistého bodu riziko očkování je jen o málo menší než riziko samotné chřipky (a obojí bohužel hrozí smrtí).

Rozhodně bych se nedal ( a nedal jsem se ) očkovat narychlo vyrobenými vakcínami proti "mediálním chřipkám". Tam je riziko z neprobádaných účinků výrazně větší než potenciální riziko infekce.

Poněkud nejasný a rozporuplný názor mám na očkování proti "rakovině děložního čípku" alias Human papiloma viru - HPV. Jelikož moje dcera je po matce - asi ji necháme - ač neradi - naočkovat. Ale vzhledem k mladosti, neprobádanosti a komerčním zájmům ovlivňujícím vakcíny bych ostatním místo očkování spíše doporučoval pozdní začátek sexuálního života a pečlivý výběr (velmi omezeného počtu) sexuálních parnerů.

Stejně rozporuplně vnímám očkování proti pneumokokům - až 70% populace je promořeno 5% z nich onemocní a riziko těžkého průběhu s komplikacemi je 10 - 80% podle typu onemocnění (zápal plic / meningitida). Asi bych se nechal očkovat, ale barnumská reklama, která pneumokokové očkování provází mi naznačuje, že "něco smrdí" - tipoval bych účinnost vakcíny - není dostatečná proti celému spektru kmenů pneumokoka, ale vzhledem k finančním vazbám mezí výrobci léků a vydavateli časopisů se v literatuře dočtete jenom vychvalující žvásty. Zdravotnická "věda" je pokračováním marketingu "jinými prostředky" - bohužel.

Poslední zcela univerzální rada na závěr - v dnešní situaci je neustále nutné mít šestý smysl na pozoru a neustále si klást otázku - hovořím se "skutečným doktorem" nebo jenom s "podnikatelem ve zdravotnictví" ? To je možná lepší rada než složité rozepisování očkovacích schemat....
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama