Problém třídní přislušnosti.

6. listopadu 2012 v 5:05 | Petr
V Paříži, Berlíně a dokonce i v Praze můžete chodit po ulicích, zavítat do hospůdek a vůbec si užívat autentické existence. Naopak na Ukrajině, když padne šero jsou na ulici jenom chlapi s 3 promilemi vodky, zfetované děti mafiánů a ženské, které v naprosté hrůze letí z práce domů.
Na rozdíl od Ukrajiny na Ostravsku se chlastá pivo, což je výhoda jenom zdánlivá. Nízký obsah alkoholu v pivu totiž umožňuje přežít dlouhodobou, mnoho dní trvající, opici, proto u nás na ulicích převládají střízliví jenom ráno, když se jde do práce a nejpozději po 7 hodině ranní dostanou veřejný prostor zase do užívání ožralci, narkomani, kriminálníci, bezdomovci a jiné ztracené existence.

Nepopisoval bych tuto zcela zjevnou věc tak podrobně, ale narazil jsem na to v srpnu, kdy mi Jirka Rotta přesvědčivě tvrdil, že celá severní Morava je plná lidí, kteří pracují v oblasti drobného elektronického vývoje a výroby. Povrchním pohledem je to v rozporu s mými zkušenostmi, kde kromě pár lidí na VŠB se zdá, že v regionu není nikdo takový.

Vtip je v tom, že Jirka Rotta má pravdu, ale lidi, které on uváděl je snazší potkat v Praze než u nich doma v Rožnově pod Radhoštěm a to z toho důvodu, že u nás, se společnost dělí na tři skupiny - lidi, ožraly a trotly. Pokud chcete přežít, je nezbytné, každou molekulou své existence dávat najevo, kterou "třídu" považujete za svoji vlastní.

V praxi se to projevuje tím, že asi jenom já chodím po setmění pěšky a do práce veřejnou dopravou, všichni ostatní v kategorii "lidi" - tedy nejenom robotici-elektronici - mají na vizitkách nápisy "scientist", "engineer" nebo "manager", z budovy, kde pracují jdou nejkratší cestou do auta, po práci na sqash a v sobotu na golf.
Nic z toho nedělám - takže "od vidění" znám všechny prochlastané existence severně od Olomouce, ale kdo dělá na Ostravsku elektro musím zjišťovat přes Jirku Rottu - v Praze.

Rád bych popsal sociální situaci blíže, ale místo dlouhého rozboru jen kratičké haiku :

Sychravě mrholí.
Listí hnije.
Opilá ženská blábolí.
Bezdomovec blije.

Jasné ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 6. listopadu 2012 v 6:59

To není pravda, např. já chodím na golf jen v neděli :-) Bezdomovce a kriminálníky bych šoupl do jednoho pytle, protože skuteční bezdomovci jak je pamatuji už nejsou (kočárek, klacík, od popelnice k popelnici) a to co vidíme na ulici jsou propuštění kriminálníci.

2 Karel Karel | 7. listopadu 2012 v 20:09

Bezdomovec a zastávka na foto mi připadaly povědomé, tak jsem vygůglil, že se jedná o nějakého kopřivnického Koblihu, jenž umrzl na zastávce. Povědomé mi to zřejmě přišlo, protože podobný obraz je často k vidění i v našem městě a myslel jsem, že Petr trošku fotil. Mimochodem bezdomovci-kriminálníci jsou jeden z důvodů, proč se stěhuji na vesnici.

3 Petr Petr | 8. listopadu 2012 v 6:03

Bezdomovce jsem fotil kdysi, ale proč fotit na Sahaře písek - tak jsem přestal už před lety.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama