Je to silnější než já.

23. října 2013 v 18:07 | Petr |  Svět okolo
Vím, že jsem tvrdil, že do voleb nebudou žádné blogy, ale jestli chcete vůbec v budoucnosti nějaké blogy číst, tak snesete to, že je dneska středa - tedy den kdy nic nevychází. Protože jestli nepopíšu své dnešní zážitky - tak mě trefí mrtvice a budete mit po čtení ....

Tedy před mnoha a mnoha lety jakožto biochemik - člověk, který má velmi blízko k detailům lidského metabolismu a jakožto osoba, která trávila (z idealistických pohnutek) vždy několik víkendových nocí v měsíci ve špitále, který je 200 metrů vzdušnou čarou od Stodolní ulice v Ostravě - vypracoval jsem se časem na experta samouka v řešení medicínských problémů s feťáky. Předávkování, absťáky, psychotické reakce - to bylo moje a fakt jsem v tom uměl chodit.

Před půl rokem jsem se oženil, a přestřihli mi občanku. Kdykoliv jsem šel kolem úřadu, bylo tam lidí jako kobylek, proto jsem začal novou občanku zařizovat až teď na podzim. Při té příležitosti jsem byl řešen "přestupkovou komisí" protože občanka se má zařízovat do (dodnes nevím jestli 8 nebo 15 dnů), ale půl roku je moc.

Na Magistrátě v Místku řeší přestupky "kancelář číslo 252." - stejná, která řeší ukradené / ztracené občanky. V tom je patrně ten problém, protože na lavicí před touto kaceláří seděla následující fronta - cigán - feťák - starší muž - cigán - Kubáč - feťák - starší muž atd .....
Vždy vedle zažloutlého hepatitidou C prolezlého feťáka byl starší, solidní džentlmen - což jak jsem se dozvěděl je "asistent pro sociální začleňování" který jej drží za ruku, do které si předtím píchal, aby si už nepíchal, a zařídil si ztracené doklady. Takový je náš stát charakter a lidumil.
Minule mně dokonce jeden z těch džentlmenů i s "klientem" předběhli se slovy "my musíme stihnout ještě pracák......"

Protože minule, když jsem o občanku žádal - bylo to těsně před koncem pracovní doby. Tak jsem se tam dneska vydal jako první - a opravdu minule to neproběhlo hladce, takže i dneska po mně chtěli, abych "si to šel vyřídit" do dvěří č. 252 - tak jsem seděl zase ve frontě, která měla skoro stejné složení, jako minule - 2 cigání 1 feťák, 1 ( cigán AND feťák ), 1 džentlmen-asistent , a já....
Pak jsem občanku konečně dostal, rychle jel autem do práce, a protože bylo pozdě, nesehnal jsem už parkování před špitálem na hlavním parkovišti, ale stál jsem na parkovišťátku před Dětským oddělením.
Nyní se dostáváme k jádru věci - když jsem se vracel odpoledne, sedl jsem do auta a když jem odemykal zpátečku zaujal mě ruch v sousední otlučené stříbrné Oktávce. Seděli v ní 3 cigání, 2 vpředu 1 vzadu, pak spolujezdec stiskl tlačítko a z autorádia vyjelo CD. Pak vzali CD a nasypali na něj takovou polo- sypkou - polo mazlavou bělavou hrudku. Pak začali hrudku kreditkou hňahňat až z ní udělali na CD 3 dvojité čáry - asi jako dvojitou hvězdu od Mercedesu. Pak velmi velmi dlouho licitovali - jeden krystalek hmoty z čáry 1A do čáry 3B - jeden krystalek hmoty z čáry 2A do 1B atd .....

Pak jistě tušíte co se stalo - vytáhli jakousi rourku a postupně všech 6 čar vyšňupali. Pak CD otřeli o mikinu a strčili zpátky do autorádia. Byli tím natolik zaujatí, že si nikdo z nich nevšíml, že je z vedlejšího auta asi 10 minut naprosto v šoku pozoruju. Já - s mými zkušenostmi s feťáky (a cigány) jsem tuhle scénu doposud znal jenom z filmů od Tarantina.
Na druhé straně jaký jsme to liberální stát kyž před Dětským oddělením Městské nemocnice Ostrava si potřební Rómové mohou dát svou dávku, aby netrpěli z poklesu hladiny drogy.
Byl jsem natolik v šoku, že jsme prostě odjel, SPZ jsem si nezapamatoval a ani jsem neprovozoval svůj oblíbený sport - nahlásit hajzlíky policajtům - MEA MAXIMA CULPA - neudávejte mě prosím za napomáhání - prostě mě nohy nenesly a ruce nesloužily.

Takže ještě jenou - hluboce se omlouvám za přerušení předvolebního mlčení. A hlavně nezapomeňtě volit KSČ, protože jedině ta má zkušenosti s revolučním terorem, který i takové jedince umí "vyřešit" daleko rázněji než současný režim.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 23. října 2013 v 18:40

Už chápu proč je stříbrná oktávka snem každého čecha, má CD ze kterého se šňupe. A asi koks dokonce a já myslel že ten šňupe jen Muk a milionáři.

2 Vita Vita | 23. října 2013 v 19:58

tem co chybi miliony postaci pervitin

3 Karel Karel | 23. října 2013 v 20:32

[2]: bych řekl že šňupat piko je nic moc, každý rychle přejde na jehlu

4 Karel Karel | 24. října 2013 v 6:08

[1]: Jo a ještě mi to objasnilo, proč nejvíc pirátů na cestě potkávám v ochcávkách, jsou zfetovaní...

5 Dalik Dalik | 26. října 2013 v 0:34

jistě, já šňupal na vojně, ale ono to vojenský peří bylo vždy pančovaný, že jsem z toho moc neměl

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama