Historie hovna v českých kalhotách

31. března 2015 v 5:38 | Petr |  Svět okolo
Jako dítě školou povinné jsem dějepis nenáviděl - kdo by se taky rád učil věci, které už dětský mozek identifikoval jako pravděpodobné lži a navíc byl neustále drbán učitelkou, která bydlela v naší čtvrti, že ve škole ji (omylem) zdravíme "dobrý den", zatímco na ulici ji (omylem) zdravíme "čest práci", ačkoliv jsme to měli dělat právě naopak. ( Z obojího mohl být za bolševika průšvih/ostuda).

Nicméně čím jsem starší, tím více jsem přesvědčen, že historie - ta skutečná - nikoliv fantasy bláboly o trpajzlících s velikými sekerami - je vlastně něco jako SCi-Fi které se už stalo a pokud nebudeme lehce historicky vzdělaní - klidně se stane znovu.

Takže si dovoluji vážené čtenářstvo upozornit na pozoruhodnou a v česku prakticky neznámou etapu historie, což je dobytí Bagdádu Mongoly v roce 1258 našeho letopočtu (a našeho kalendáře). V listopadu 1257 přitáhlo k Bagdádu Mongolské vojsko, které čítalo 10% veškerého mužského obyvatelstva Mongolské říše - největší armáda, jakou svět do té doby viděl. Generál Hülegü chtěl jednat s Bagdádským chalífem o mírovém předání města do Mongolských rukou. Chalífa však sebevědomě tvrdil, že Alláh je ochární a Mongoly potrestá a jeho víra byla natolik pevná, že dokonce nečinil ani žádná obranná opatření.

Tak Mongolové nejprve dobyli pevnost sekty Hašašínů, kteří byli v tehdejším světě známí jako neporzatitelní "šílení bojovníci" útočící pod vlivem drog (hlavně tedy hašiše) - odkud vznikl anglický název nájemného vraha - assassin. Pozoruhodné je, že Hašašíni byli tak přesvědčeni o své neporazitelnosti, že pevnost ani nebránili - tak byli do jednoho zmasakrováni. Pak Mongolové oblehli Bagdád, který 10. února 1258 padl.


Nastalo typické mongolské vraždění - bylo zabito až milion lidí - voda v řece Tigrid byla na mnoho týdnů černo-červená - červená od krve, černá od inkoustu ze spisů z vypálené bagdádské knihovny, která byla největší v tehdejším světě. Tímto okamžikem nastal konec "islámké zlaté éry" a islámský svět je od té doby až do dneška na sestupné spirále, která dnes končí negramotným Talibanem a - ještě hůře - muslimy s britským pasem - kteří v rámci "vzdělávání v EU" jsou "bakaláři navlíkání korálků" - netuší nic o ničem ani o vlastním náboženství, proto jim není blblé - z nudy a frustrace - organizovat rituální vraždy a ničení historických památek, které přežily tisíce let i v muslimském Iráku.

Čas oponou trhnul a mám takovou představu - jak ode dneška za 2 roky, dnešní verze generála Hülegü vyjednává s českou vládou o "předání česka dobrovolně". Dovedete si představit s kým by vůbec jednal ? Se Zemanem ? Se statečným Bohoušem - předsedou bratrstva kočičí pracky ? S Babišem ? S divadelním ministrem obrany a jeho divadelní armádou ? Druhá otázka - jaké by se dočkal odpovědi - "Česko vydáme, protože jsme se právě posrali strachem, stejně jako od listopadu 1620 zatím pokaždé"? Nebo by odpověď byla - "klidně si útočte - Alláh nás ochrání ?". Mimochodem, kdo by byl dnešní ekvivalent Alláha ochránce, který neochránil Bagdád už v roce 1258 ?

A pokud by někdo opravdu zaútočil - co bychom dělali ? Letargicky leželi pod vlivem hašiše ? Modlili se k Alláhu-zachránci ? Psali powerpointové prezentace o "krizovém managementu" ? Armáda by vyjela z kasáren a zmateně manévrovala krajinou ? Nebo by vojsko podalo hrmomadnou "žádost o rozvávání služebního poměru", protože "teď už končí legrace" ?

Moje vize průběhu událostí - v pondělí náš "statečný premiér" oznámí dramatickou zprávu : "Vláda se usnesla" přivítat "osvoboditele" chlebem a solí. V úterý prezident s třemi promilemi prohlásí : "Jen naprostý idiot by si myslel, že lze porazit armádu čítající 10% veškerého mužského obyvatelstva Mongolské říše...." Ve středu se před stanem generála Hülegü vytvoří kilometrová fronta "lojálních občanů" - kteří najednou dostali "neodolatelné nutkání" rychle mu sdělit "zásadní informace"....

Je to komické - jedu do práce a před špitálem se rozčilují dva důchodci s nepřehlédnutelnými alkoholickými rysy - cituji doslova " Američani tu budou jezdit tankami - vždyť z toho může být válka - dost že tady 40 roků jezidili tankami rusáci". Právě slyším už 395 let staré hovno v českých kalhotách na vlastní uši. Alláh - ochránce - není ! Vojsko touží po dolarech ze zahraničních misí, více než po blátivých zákopech někde u Hodonína. Generalita teskní po časech neomezeného kradení za "náměstka Kalouska". Mládež na vojnu nechodí a až na pár otudoorových nadšenců neumí postavit ani stan. Jezdili tu "rusáci takami" a budou jezdit opět, protože my přece nebudeme ničit své předražené silnice spoluprací s NATO, kterého jsme členy, nebo dokonce riskovat odřené koleno nebo natlučený nos při obraně našeho zlodějského státu ?!

Poučné ? Kdyby bagdádský chalíf al-Mustasím-Billah Abu-Ahmad Abdullah ibn al-Mustansir - své město srdnatě bránil - určitě by prohrál - ale "něco by bylo jinak" a dnes by miliarda muslimů netvořila naprostou prdel civilizace, odkázanou na bigotní náboženství, sebevražedné atentnátníky, zrezlé kalašnikovy a sociální dávky (ty jen v EU a z daní křesťanů). Zajímavější však bude, co my Evropani - jak si povedeme 757 let od okamžiku, kdy pod vlivem falešného pocitu bezpečnosti, předáme sebeobranu našich států do "božích rukou" ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dalio Dalio | 31. března 2015 v 10:29

Jaký má názor na obranu Vlasti paní Kubáčová ?

2 petr-kubac petr-kubac | 31. března 2015 v 13:24

Chtěla jet do Vyškova podívat se na transportéry, ale já jsem ji to zarazil, protože za pár let si užijeme, transportérů, tanků letadel i raket, co hrdlo ráčí ...

3 Saša Saša | 31. března 2015 v 15:29

Ono je otázkou, jestli Alláh neměl s Bagdádem nějaké svoje vlastní plány a proto nezasáhl nějakým tím zázrakem a nechal věci volný průběh ;)

4 kolemjdoucí kolemjdoucí | 31. března 2015 v 15:40

To je nejspíš marný... článek super, ale jen pro těch 5 až 10 %, co mají mentální kapacitu sdělení pochopit. Taky jsem se jeden čas tak angažoval, ale časem mi došlo, že věci jsou nejspíš dány, protože většina (těch svých) se prostě nedokáže přenést přes různé handicapy typu kaleidoskopické nebo černobílé vidění světa, nedostatek intuice, sebevědomí, svědomí či neschopnosti vyslechnout nebo přijmout jiný názor než svůj, či vyvléct se z vlivu (ignorovat) mainstreamové hlásné trouby (natož aby o těch informacích aspoň přemýšleli, myšlení přeci bolí, je nežádoucí a mnohdy je trestáno).

Směr udávají loutkovodiči nahoře, a jsou jen dvě možnosti, jak může nastat změna (ne vždy nutně k lepšímu):
1. Vyšší mocí
2. Loutkovodič zatáhne za jinou nit

Jelikož kapr loutkovodivý si penězovod nevypustí, zbývá tak jen vědět, modlit se v klidu k Vyšší moci a občas poučit náhodné v cestu připletnuvší se, kteří nějakým omylem ještě projevují náznaky funkčního člověčenství (empatie, svědomí, sociální cítění, přemýšlivost či jiné podobné) a je tak šance, že zrno padne na úrodnou půdu. Bojovat člověk může (a měl by), ale až když nemá rodinu apod, do té doby jen brání.

5 kolemjdoucí kolemjdoucí | 31. března 2015 v 15:48

Ale zase je asi pravda že na webu je větší šance, že se jich připlete o něco víc a někteří prozřou.

6 nop nop | 31. března 2015 v 19:21

Když se vám nelíbí že vlastni sebeobranu nekomu predavame tak proc nejste v armade..?

7 tensor tensor | 31. března 2015 v 19:44

[6]: Někomu ty hovna lítaj z nohavic rychlostí blesku, co? Tak šup, vlajku a mávat!

8 vava vava | 31. března 2015 v 21:47

Je to smutný, ale souhlasím s kolemjdoucím. Von takovej střelec může klidně říkat věži, že to prokouk a že s ním manipulujou do L a že příště půjde rovně. A věž mu povídá http://www.firecat.cz/wp-content/uploads/2014/12/sestimsmi%C5%99-300x144.jpg

9 petr-kubac petr-kubac | 1. dubna 2015 v 6:16

[6]: protože jsem rotmistr v ZÁLOZE a co vy může s vámi armáda počítat ? ;-))

10 Karel Karel | 1. dubna 2015 v 6:45

No, zajímavý článek, napsaný tak, že mnohdy nevím jak to Petr vlastně myslí.
Co se týče ruska, absolutně nemá na to, aby za 2 roky zaútočilo na česko. Rusko není nic jiného než bezdomovec ožrala ve IV.cenové který vykřikuje že se všemi zatočí.
I na těch jejich super tancích co nyní brázdí Ukrajinu jsou francouzské zaměřovače, jejich závislost na externích technologiích je obrovská. Museli by zásadně investovat do vlastní technologie (hlavně elektronika a cokoliv nemechanického s vyšším know-how), což se jim zatím za vlády vladimíra vladimíroviče od roku 2000 nepovedlo.
Ale připouštím pravděpodobnost možné provokace neoznačenými vojáky někde v Litvě, Estonsku. A taky že ten ožrala má červené tlačítko k jaderným raketám (ale to by byl jeho konec).

A díkybohu, že máme vojáky v Afganistánu (nasazeni dle článku 5) po napadení USA talibanem, protože jinak by češi svými postoji byli v západním světě doopravdy rusky povl (podobně jako nyní maďaři).

A taky myslím, že je fajn že se konala dragon ride, protože se ukázalo, jak je to s těmi facebookovými proruskými žvanily.

11 nop nop | 1. dubna 2015 v 8:49

Ne nemůže se mnou rmáda počítat sama mě sprostila a za druhe tady neni co branit ani za koho bojovat..

12 Václav Václav | 1. dubna 2015 v 9:00

No znám jeden roztomilej vtípek - jdou si tři matky vyzvednout do porodnice svá novorozeňátka. /jak jinak než němka, ruska a češka/. Přijou na pokoj, a není jak ty potvůrky rozeznat. Němka zařve německý druhoválečný pozdrav, jde a hned si veme jedno děťátko, ruska si taky hned vezme jedno a češka kouká jako puk, a ptá se, jak jste ty svoje poznaly. No, němka odpoví, po pozdravu ten můj zasalutoval, ruský zaťal pěstičky a tvůj je ten, co se posral. HOWGH

13 Dalio Dalio | 1. dubna 2015 v 9:52

Naše šílenství je šílenstvím našich žen. Keď slyšim hruby hlas primátorky Prahy inžienierky Krnáčovej, tak jsem přesvědčenej, že ty muslimy zažene. Takový baby muslimové poslouchají, a dovolí jim chodit i v kalhotech a bez burky...

14 rvx rvx | 1. dubna 2015 v 11:53

líp když píšete o robotech a anténách ;)

15 kolemjdoucí kolemjdoucí | 1. dubna 2015 v 13:57

[14]: Nene, tohle je taky dobrý, svět nesestává jen z robotků s anténkama, a aspoň člověk pozná lidi taky z jiný stránky (tím nemyslím nutně jen autora)

16 Dalio Dalio | 1. dubna 2015 v 14:55

A šílenství našich žen je profesionálně programováno, skoro jako se programují robotci s anténkama...

http://www.novinky.cz/zena/styl/365109-jak-nosit-kosile-podle-topmodelky-heidi-klumove.html

17 petr-kubac petr-kubac | 1. dubna 2015 v 15:14

[11]: jojo taky si vzpomínám na odvodní komisi - univerzitní ligoví basketbalisti - do jednoho neschopní pro rozvrzaná kolena. Univerzitní profesionální kanoisti - do jednoho neschopní pro rozvrzaná ramena.
Univerzitní ligoví volejbalisti - do jednoho neschopní pro rozvrzané lokty.
A pak jsem zbyl já - tlustý a krátkozraký platfusák s nohou o 3 cm kratší - ale jak jsem se osvědčil ;-)

18 kolemjedoucí kolemjedoucí | 2. dubna 2015 v 16:11

Jsme jen vrstvičkou slizu uprostřed pouště, snad se někdy naučíme podle toho chovat. Nemo se takto chováme právě proto?

19 Karel Karel | 3. dubna 2015 v 18:34

[18]: To se dá vyložit všelijak.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama