Migranti nebo nemigranti ?

15. září 2015 v 6:00 | Petr |  Filosofování
Šerif s indiánským náčelníkem sedí nad pohárkem whisky a šerif říká "Náčelníku, víte, že v Evropě mají problémy s těmi migranty ?" A Indián chvíli hledí do sklenky, pak na šerifa a pak říká : "Ach jo - taky jsme to před lety s těmi migranty podcenili !"

Tento vtip jsem slyšel od tak vysoce postavené osoby, že její jméno zde ani nemohu zveřejnit. Nicméně fakt že vysoce postavení lidi, kteří mají plnou prdel peněz, se vůbec zabývají současnou migrační vlnou - je to pro mě signálem, že tohle není "jako když EU zakázala žárovky" - pár profesionálních kverulantů, se z principiálních důvodů rozčilovalo, a 99% procentům lidí to - celkem rozumně - bylo fuk...

Tohle prostě není nikomu jen-tak fuk, nikdo není slepý, ani hluchý, takže na jedné straně tady máme strašlivé záběry zoufalců na vratkých lodích a na druhé straně tady máme ty zprávy z Dánska, kde už radnice nedávají na náměstí vánoční stromečky neb to "bratry mohamedány" nesmírně uráželo. Paní Kubáčová si dodnes píše s kolegyněmi z praxe v Allgemeines Krankenhaus ve Vídni a víte co se tam děje už dva roky ? Nemají vánoční večírek ! Neb to muslimské zdravotní sestry považovaly za diskriminaci a kříčely tak intenzivně do médií o "plývtávní veřejnými prostředky" až se - katolický management špitálu - strachy posral a oficiální vánoční večírek zrušil. Nikdo není slepý, aby neviděl, že 5 minut chůze od turistického centra Marseille je "černo" a zbloudilého turistu tam ještě snesou ( proto jsem stále živ a zdráv ), ale francouzského policajta už ne.

Pak je tady další pozoruhodná věc - migranti platí nezanedbatelné sumy za "cestu do Evropy" - kde ty peníze končí ? Není to jako s Německou energetikou - kde Němci stavbou plynových elektráren financují svou budoucí okupaci ? Pokud EU veleochothě příjímá migranty - jaký budoucí průser tím nepřímo financuje ?
No a pak je tady druhý pohled - jsou to lidi trpící, utíkající před válkou, z oblastí, kterou západ rozvrátil, mají "lidské právo" na azyl v ( zatím ) klidné Evropě. Budou "zásadním obohacením" Evropské (multi)kultury a zásadním omlazením stárnoucí Evropské populace ! A navíc my máme své zásady a svá "univerzálně platná ???" pravidla, podle kterých je třeba podělit ubožáka a dokonce "nastavit druhou tvář".

Mezi příslušníky hnutí "migranty ano" a hnutí "migranty ne" je nesmiřitelná - zatím mediální - válka. U nás jednu i druhou stranu rozčilila "výzva vědců" a "šibenice pro vlastizrádce" Němci zase mají své "požáry cizineckých ubytoven". Ale jinak se tento spor zatím projevuje jenom tím, že jedni maminčini mazánci křičí přes facebook na jiné maminčiny mazánky. V této diskusi je oblíbený argument : "chceš migranty - vem si syrskou rodinu domů". K této větě musím s uznáním dodat, že celá řada evropských politiků a politických aktivistů opravdu přislíbila že přijmou migranty do svého soukromého života. To samozřejmě nelze než uvítat a doufat, že se jedná o upřímnou nabídku a ne jenom prázdné gesto, které vyšumí, až se podaří silou zlomit odpor anti-migrační frakce.

Diskusi by bylo velice ku prospěchu, aby i druhá strana - "migranty ne" - učinila nějakou nabídku veřejnosti. Tak mě jenom tak skromně napadlo - ''necheš migranty - pomož armádě bránit hranice". Je to absurdní představa ? Jít k vojsku pro tu ideu, abych mohl mít vánoční stromek na náměstí ( nebo doma ) i v roce 2050 a neskončil jako indiáni z toho vtipu ?

Jinými slovy - otevírám debatu - co stojí za to vynaložit, pro zachování ( relativně ) svobodné společnosti, bez burek a práva šaríja ? Nic ? Jestli nic - pak je budoucnost jasná už dneska, žejo ?

Mimochodem už jsem kdysi psal, že mám podezření, že naše divadelní armáda - až půjde více než jen o hru a dolarové zahraniční mise se hodí marod - a kupodivu už je to tady.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 15. září 2015 v 6:41

Napíšu ti to tak, argumenty lítaj z jedné strany na druhou a je zcela jasné, že u protistrany nic neznamenají. Argumentace je tedy zcela zbytečná. Já se řídím instinktem, mrknu se na tu stranu co je proti něčemu: konvička - ten chlap ho má asi fakt malého, tam je jasné jaký mindrák si léčí, pak tu máme klaus a zeman (rusofilní fašisti), okamura + babiš. To jsou mě zcela nesympatické osoby s nějakým mindrákem či s zákeřným cílem, tyto podporovat nechci. EU má více jak 500 milionu obyvatel, z toho Německo 82M, nemyslím si, že pár stovek tisíc uprchlíků EU zvrátí, navíc jsou to z větší části lidé, kteří před tzv. islamisty utíkají. Není problém ty lidi přetřídit a ty co migrují jen kvůli penězům poslat zpět. Proto máme azylovou politiku, mezinárodní dohody o uprchlících. Hlavní problém je, že Obama je slabý prezident, nechce utrácet peníze, nepovede pozemní operaci proti islamskému státu, američanům je islamský stát ukradený. Členové EU léta škrtili armádní rozpočty, Němci cvičí s násadami od smetáků. Neznamená to sice, že nás proto islamský stát dobude, protože přeci jen, kdyby bylo nejhůře, stačila by jedna dvě atomovky a islamský stát není, včetně civilního obyvatelstva bohužel. Do toho se začlo míchat rusko, takže zásah v Sýrii je čím dál více problematický. Nic není jednoduché, jen pánové řvoucí před davem na náměstí jsou čim dál více jednodušší.

2 petr-kubac petr-kubac | 15. září 2015 v 8:49

[1]: S těmi českými odpůrci migrace - souhlas - ale pak tu máme zastánce migrace - a ti ač vysoce postavení politici jsou z hlediska toku peněz neodlišitelní od našich "nepřizpůsobivých menšin" - v životě nepracovali a jediný jejich legální příjem je od státu.
Takže u mě "rovnováha sympatií" ukazuje nulu - ergo se držím hesla "předsudky jsou biologicky zakódované osvědčené a přesnější než závěry 20 komisí expertů" - a co říkají mé předsudky - držet si mohamedány od těla - ač jsem s nimi studoval a bydlel celou vysokou školu....

3 Karel Karel | 15. září 2015 v 10:53

[2]: Tady v česku máme dvě věci: a)imigranti b)hysterie z imigrantu. Konvičkovci pokrývají vždy oba problémy, pokud dle nich někdo nesouhlasí s a, nebo s b, nebo s a i b, pak je to příznivce imigrace. Tak nevím které zastánce jsi měl na mysli? Podle mě se vcelku rozumně vyjadřuje K. Schwarzenberg, se mi nezdá, že by celý život nepracoval.

4 pb pb | E-mail | 15. září 2015 v 11:00

To by me zajimalo, proc ateista lpi na vacnonich tradicich. Zkusme se na kouknout trochu z vysky: ono tech kulturnich zmen do konce meho zivota asi mnoho nebude. pristi generace si postupne zvyknou a za nejakou dobu se holt bude ucit o krestanske civilizaci tak jako se dnes uci o rimanech. Co kdyz je ten islam nakonec lepsi nez cela krestansko-ateisticka eurokultura?

5 petr-kubac petr-kubac | 15. září 2015 v 11:49

[4]: Islám má dnes rok 1436 a tomu odpovídající středověké problémy.
Korán nemá ustálený text, má milion výkladů, ve kterých aní mulláhové nevyznají, ale všechny platí doslova. má pozoruhodný vztah k individuální aktivitě člověka - nedělej nic - k diskusí o problémech - mulláh má vždy pravdu a nemá - li pak některý z výkladů koránu, ke kauzalitě - Alláh nenává kámen padat ....

Takže OK - už to tu jednou bylo - přišli Germáni a vyvrátili prohnilý Římnastalo 800 let negramotného ranného středověku - a jestli se bez hlesu "podělíme o kvóty" a neřekneme k situaci nic - bude to tu zase.

6 R.Richter R.Richter | 15. září 2015 v 11:53

Ten , kdo nemá osobní zkušenost s islamisty může do nekonečna polemizovat zdali jo a jak mnoho pomoct.
Kdo tuto osobní zkušenost má, volí AK47.

Je smutné, ale islamisti jsou na nižším stupni vývoje a těžko s rozdílem několika těchto stupňů chtít jiný než zkratkovitý přístup.

V každém případě je třeba na USA uvalit reparace. Jsou příčinou všeho současného neštěstí obou stran v Evropě.

7 pb pb | 15. září 2015 v 13:47

[5]: Ano Islam vznikl pozdeji nez krestanstvi, ale ma zrovna tak kanonizovany text jako krestane, "nedelej nic" ne nesmysl (odkud to je?), a kauzalita je otazkou teologie (pro boha neexistuje cas v nasem smyslu, a proto tvrzeni ze neco nasleduje po necem je z boziho hlediska irelevantni). Ale to neni az tak podstatne. Osobne mne moc netrapi zda rano zvoni kostely nebo zpiva muezin. Co je dulezite, je aby zustaly vydobytky zlepsujici nas zivot, coz jsou vetsinou veci na nichz ma ma nabozenstvi pramaly podil. O tyto veci se nebojim, protoze vetsina uprchliku sem miri prave kvuli nim. Nakonec i v tom  Allgemeines Krankenhaus tam ten muslimsky personal je proto, ze ho tam evropsky zamestnavatel chce. Teoreticky neni problem nezamestnavat izmaelce, prakticky ale by pak na ruzne -- pro evropany podradne, malo placene -- prace, jednoduse nebyli lidi.  Jsme rozmazleni, prezrani a lini... Jaci jsou ti druzi, to se teprve uvidi.

8 petr-kubac petr-kubac | 15. září 2015 v 13:59

[7]: Je hezké narazit na někoho kdo si myslí, že se ve věci vyzná - takže jak je to se Satasnkými verši - platí nebo neplatí a co Sunna - je součástí Koránu nebo není a co "svědectví mohamedových současníků" - je součástí platného výkladu koránu nebo ne ?  a co přepisování nových sůr starými - vyznáváte jej nebo ne ? A které súry jsou starší když negramotný Mohamed nechal psát korán na přeskáčku ?

Jo a pak k těm vědeckým vymoženostem - už jsem někde psal, že miliarda muslimů má 14 nobelových cen, zatímco 10 miliónů židů má 167 - prý je to projev "židovského spiknutí", ale podle mně to je výsledek nemyšlení při zupání koránu nazpaměť - takže vědecké vymoženosti zá pár ( desítek ) let - taky nebudou že ?

Kostely ať si zvoní - mně ječení muezínů ( z amoplionu a MP3 ) v porovnání s ostatní přiadají taky nepodstatné...

Ještě, že tady jsou asiati - ti tlačí alespoň na vzdělání.

9 Slavko Slavko | 15. září 2015 v 14:53

Nie som moslim, ani kresťan ani iný náboženský fanatik, zato žijem v štáte, kde je Ústavou zaručená sloboda vierovyznania a kde zároveň 1/2 štátom uznaných sviatkov a dní pracovného pokoja je kresťanských. Akosi mi to nedáva zmysel... Takže rušenie vianočných stromčekov, vianočných večierkov a iných náboženských aktivít plne podporujem!!!

10 Duranga Duranga | 15. září 2015 v 15:07

Podle všeho, co jsem prozkoumal na tohle téma, je migrace jen jedním z důsledků řady příčin (politických, ekonomických, klimatických) a stanou se příčinou dalších změn.Přesně v duchu vašeho oblíbeného "všechno souvisí se vším". A změny jsou čím dál rychlejší. Není možné odhadnout, jestli přijde pád Říma nebo se nestane nic. Doba je naprosto nejistá, rozumný člověk se náležitě vyzbrojí, vystrojí a zásobí, víc toho jako obyčejný igráček nevymyslím.

Tip na článek: http://technet.idnes.cz/zygmunt-bauman-rozhovor-sociolog-uprchlici-migrace-technologie-modernita-stesti-gjb-/veda.aspx?c=A150826_151023_veda_mla

11 Karel Karel | 15. září 2015 v 15:37
12 pb pb | 15. září 2015 v 15:59

[8]: To by bylo na dlouhou diskuzi popisovat co je a co neni  kanon svatych textu. Analogie s bibli: kanonicke texty jsou jine pro protestanty a jine pro katoliky - jde o minimalni rozdil, ale je tu. Kolem kazdeho kanonickeho textu se dale vynoruje spousta textu polokanonickych, coz jsou v krestanstvi napr. spisy cirkevnich otcu. A ty opet uznavaji ruzne skupiny ruznou vahou. A s temi surami v koranu je to take zajimave, aby se zamezilo hadkam, ktera je dulezitejsi, byly jednoduse serazeny dle delky (cimz se stejne hadkam nezamezilo).

Opet, nepopiram, ze islamsky svet je pozadu. Ale nezda se mi, ze az to tu muslimove zaberou, ze veskerou vedu a pokrok zlikviduji. Ale oni to nejspise nezaberou, protoze budoucnost je vzdy jina, nez si ji lidi predstavuji.

13 Dalík Dalík | 15. září 2015 v 22:01

Karel: konvičkovci jsou problém jen proto, že žádný slušný politik nedokáže jasně říct: "Islám v ČR nechceme".

A my jej opravdu nechceme. Já jej nechci, má žena jej nechce, moji kamarádi jej nechtějí, můj otec jej nechce, má matka jej nechce, moje babička jej nechce.... Mám snad pokračovat? A to nejsme žádní konvičkovci.

Třeba ten váš Schwarzenberg by to mohl udělat. Ale to on neudělá, vzpomeňte jak se vyjádřil  u aféry s Kosovem: "počkáme co ostatní a pak jej možná uznáme". No, a když se židovská svině rozhodla zprivatizovat kosovský telecom, tak jsme jej holt uznali.

14 Dalík Dalík | 15. září 2015 v 22:31

geek: jinak v článku máte chybu, věta:

"Diskusi by bylo velice ku prospěchu, aby i druhá strana - "migranty ne", na konci má být ano.

Ale jinak je to nesmysl, protože ty lidi jednoduše není kam deportovat, dokud se neuklidní situace v Sýrii. Leda na turecký břeh a platit turkům (tedy IS) tučné peníze. Nebo udělat z řeckých ostrovů jeden velký stanový tábor se školami a polními nemocnicemi. Kdyby bylo jasně řečeno, že azyl bude pouze dočasný, přísun by se uklidnil.

Takže jinak: nechceš uprchlíky? Běž dělat za 500 euro měsíčně doktora na Lesbos.

15 petr-kubac petr-kubac | 15. září 2015 v 22:47

[14]: OK tohle je konstruktivni slovo - nabidku delat doktora do tabora Vysni Lhoty jsem odmital tento mesic uz nejmene 3x a to mame teprv 15. - takze sypu si popel na hlavu ;-)))

16 ts ts | 15. září 2015 v 23:16

[13]: No vidite, me zase mrzi, ze neni dost politiku, kteri by rekli "nacky v CR nechceme". My je opravdu nechceme.
Ja je tady nechci, moje zena je nechce, rodice je nechteji, kamaradi je nechteji... a presto se tady lidem typu Konvicky, Okamury a spol. dari.

17 martin_zap martin_zap | E-mail | 15. září 2015 v 23:32

Bahrajn, Katar, Omán, Dubaj, Saudská arábie jsou státy bohatější než leckteré evropské. Kolik asi přijímají denně uprchlíků?
A co dělají novináři, že o tom nic nenapíšou. A nebo, že by nebylo co psát ?

18 Karel Karel | 16. září 2015 v 6:19

[16]: Přesně tak, tady nejde o nic jiného než planá slova jako "islám" je to úplně nepodstatné co místo něj dosadímě, voliči na to vždy budou slyšet. Třeba mandelinka bramborová v 50.letech, polské potraviny... O rusku se říká, že kdo tam ovládá státní televizi, ovládá stát. V ČR je o skoro stejné, prostě zaostalý východ. Aby zde zavládl islám, tak by musela být více jak polovina obyvatel jeho vyznání tedy 6M, nebo by to tu musel IS dobýt. Obojí je méně pravděpodobné než třeba vypuknutí nové španělské chřipky. Co špatné počasí, já ho nechci, moje teta ho nechce, nikdo ho nechce, volte komanče, ti poručí větru dešti.

19 Karel Karel | 16. září 2015 v 6:26

[8]: Přemýšlet o výkladech víry jako např. v křesťanství nebo islámu, je stejně zbytečné jako dumat nad větou: "Může všemohoucí bůh stvořit kámen, který sám neuzvedne?" Nebo vyvracet konspirační teorie, v momentě kdy ji vyvratíte, přijde konspirátor s novou mnohem složitější a méně pravděpodobnou teorií.

20 Karel Karel | 16. září 2015 v 6:32

A zatímco tady planě kecáte a bojíte se jak konvička těch pár chudáků, co tady možná nakonec zůstanou, tak Vám doma řádí ruští agenti viz http://www.bis.cz/pdf/2014-vz-cz.pdf strana 9. A jestli ČR něco hrozí, tak to přijde z východu od té země co si odtud odvezla uran.

21 petr-kubac petr-kubac | 16. září 2015 v 6:36

[19]: Nepolemizuju s výkladem náboženství ale s typicky Islámským chaosem v tomto -  každý lokální mullah / warlord si tvrdí, co se mu hodí a nehrozí že by narazil na autoritu usvědčující ho z omylu - podobné jako třeba s výkladem Marxismu okresními tajemníky v Číně - taky pěkný chaos poskytující roušku čemukoliv.
Ergo - máme - li na výběr - raději černoprdelníky - na ty už jsme se od roku 1415 adaptovali.

22 m.marianek m.marianek | 16. září 2015 v 11:53

[21]: Hlavně se nám za ta léta jakžtakž podařilo odstřihnout černoprdelníky od běžného světského a zákonodárného života, v čemž je právě u islámu veliký (velmi veliký) problém. U nás cokoliv co není zákonem zakázáno je implicitně povoleno, kdežto co v muslimském světě není v koránu, to buď neexistuje, nebo je to špatné a ten kdo to provozuje si zaslouží ukamenovat. Možná to popisuji přehnaně, ale tenhle princip dává mullahovi možnost nazvat špatným cokoliv co není v koránu a osobu která něco takového provozuje "kacířem" a máme tu čarodějnické procesy jak vyšité.
Jestliže systém nemá s železnou pevností stanovená pravidla, tak se téměř vždy najde někdo, kdo si nejasná pravidla ohne ku prospěchu svému a přesně tohle se děje v islámském světě.

23 TBc. TBc. | 16. září 2015 v 13:13

Je tristní, stanovit si "železná pravida", a za měsíc je muset buď pracně navařovat nebo dokonce uřezávat autogenem...

24 TBc. TBc. | 16. září 2015 v 13:16

Rok 1989 je právě tím nejgeniálnějším praktickým příkladem námořnického vtipu, kde na pustém ostrově ztroskotá pět trosečníků a jedna mrtvá trosečnice. Za měsíc řekne jeden z trosečníků:

"Dosti prasečin...",

a trosečnici zahrabou. Za další měsíc všichi řeknou:

"Dosti prasečin"

a trosečnici zase vyhrabou. Bolševici kteří neobrátili kabát se dneska mohou oprávněně smát...

25 Pirx Pirx | 16. září 2015 v 19:54
26 Dalík Dalík | 16. září 2015 v 23:20

Karel: Kdo tady u tebe planě kecá? Jedinej, kdo tu planě kecá jsi ty, jelikož upozorňuješ na ruské agenty v diskusi o islámu. Nech se vyšetřit.

Ruští agenti řádí, to je jasná věc. Takže jednoho nepřítele už máme. Dle Karla, ts a spol. by nebylo marný zkusit to ještě s mešitama a islamistama. Pánové vy mě fakt bavíte. Nemám nic proti uprchlíkům, s nimi je to složité. Mám problém s islámem. Jo, je to můj a Konvičkův problém, vy jej nejspíš nemáte. Nechte mi jej prosím. Arabové nejsou žádní Kurdové nebo Kazachstánci, kteří vyznávají islám asi tak kvalitně, jako my křesťanství.

Kolega Marianek vystihl zajímavě problém s křesťanama. Podařilo se nám je eliminovat, i když bohužel nedokonale, viz církevní restituce (ačkoli ty mají i své pozitivní stránky, jako např. údržba kostelů). S islámem si však rady vědět nebudeme. Ateisti bohužel nedokáží držet při sobě (kromě komunistů). Podrobněji o tom třeba na stránkách Jeronýma Klimeše.

25: nojo, komouš. Ti měli vždycky pravdu. Poslechněte projev Milouše Jakeše na Červeném hrádku a schválně jestli objevíte, v čem pravdu neměl. Co slovo, to perla.

27 Karel Karel | 17. září 2015 v 6:27

[26]: Na ruské agenty jsem upozorňoval, protože to je stejný případ jako mi povídali o jedné zesnulé paní, ona totiž pořád měla kašel, tak ji léčili ten kašel, jenomže ona měla rakovinu dělohy, až na to přišli, bylo pozdě. Islám je ten kašel. Všimněte si, že nikdo teď neřeší ukrajinu, o vyšetřování sestřelení MH17.
Ale už jsem vás konvičky pochopil, já si totiž pod pojmem "Islám v čr" představím 101 muslimů v parlamentu, mešita na každém rohu, což podle mě prostě v čr nehrozí. Ale vy konvičkovci si pod tím pojmem představujete i jednoho jedineho muslima v čr. Ale to jste potom fašisti. Co bude dalším cílem, vegetariáni? nebo třeba i abstinenti?

28 petr-kubac petr-kubac | 17. září 2015 v 8:23

[27]: Kdybychom měli demokracii typu USA pozdního 18 století ani 99 ( ani 101 )  muslimů v parlamentu by nepředstavovalo riziko.
Bohužel jsme společnost zmítaná názory nepatrných menšin - tudíž i nepatrná menšina mohamedánů je tomu úměrně pro většinu nebezpečná.
Mimochodem se docela těším až lidsko-právní aktivisti, feministky a se začnou rozčilovat nad tím, že zákaz utíánání rukou a kamenování nevěrnic dle práva šaríja porušuje něčí lidská práva ;-)

Jo a k tomu fašismu - můj kolega, co se mnou jezdí na kole tvrdí, že tak dlouho se lidem bude lhát o evidentních věcech až zloba vybuchne a třetí říše pak bude vypadat jako mateřská školka.

29 Karel Karel | 17. září 2015 v 9:27

[28]: Většina muslimů z modernějších států by ti řekla, že šaria je středověk. Také jsme upalovali čarodějnice a židy. Na druhou stranu v iránu si můžeš nechat na ulici otevřený kufr s penězi. Pro upřesnění nejsem obhájce islámu, mi je islám putna, mi jen vadí jak s českem cloumá hysterie.

30 petr-kubac petr-kubac | 17. září 2015 v 10:13

[29]: právě jsi uhodil hřebíček na hlavičku - muslim v muslimské společnosti - musí nějak přežít a chovat se racionálně, ale muslim v malé komunitě v Evropském relativismu - automaticky se stává fundamentalistou - sám jsem zažil absurdní situace - za 1 války v iráku - socialista až komunista Hussein střílel Ruské rakety Scud na islámský Kuwait - a medici - mohamedáni dělali u satelitní TV mexickou vlnu jako když dá Baník góla

Navíc Irán to nejsou zapráskaní arabi, ale kulturní Peršaní OK ?

31 Dalík Dalík | 17. září 2015 v 20:48

Karel: Radikální mohamedáni (tj. většinou arabové + turci) jsou pro nás něco jako "zlo". Takže skutečně nechceme ani jednoho, v rámci určité předběžné opatrnosti.

pb položil zajímavou otázku, zda-li islám není nakonec lepší, než naše křesťansko-ateistická civilizace. Samozřejmě, že lepší je. Stejně jako Hitlerova 3. říše byla lepší, než jakýkoli jiný útvar na světě. Proto se musíme islámu bránit, protože má nad námi navrch jak porodností, tak oddaností ke své víře, která jde až za hrob.

32 Karel Karel | 18. září 2015 v 6:16

Petře, jinak ta fotka je bomba, takový katolický černý humor, aneb poslední večeře v Jindřišské ulici...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama