Milý Ježíšku !

8. října 2015 v 5:10 | Petr |  Elektro
Asi máte pocit, že mi hrabe, ale udělal jsem velmi dobrou zkušenost s tímto blogem když jsem si loni přál nějakou elektroniku, která tehdy ještě nebyla běžná a ono se mi to do roka splnilo. Tedy zejména jsem chtěl sportovní hodinky alias pulsometr, který nepoužívá radiový hrudní pás, ale měří tep na principu měření průtoku krve rukou pod pulsometrem, přesně ve stylu čidla, které je notoricky známé a i mnou - vidlákem - úspěšně postavené.

Takže rok se s rokem sešel a z "obskurního štofu" se stal hit stránek pro frikulíny s takovými těmi marketingovými výkřiky jako : "měřte tep bez hrudního pásu !!!". Dokonce některé firmy dělají "seriozní studie", kde se dočtete, že dokud se rozbíháte a nejste dostatečně zpocení tak hrudní pás měří blbě, zatímco pokud při běhání moc mácháte rukama - zasě měří blbě průtokové čidlo na spodní straně hodinek. A podle toho, kde vás daná firma chce "komerčně dostat" z toho vyvozují dramatické závěry o "hrubé nepřesnosti" jedné nebo duhé technologie. No představte si to, že by vypočtený energetický výdej, za hodinu lítání se psem byl o 30 % mimo - hrůza ne ?
Takže OK - za pár měsíců od mého článku se předpověď naplnila, tedy nyní si myslím, že "ve mně něco je" - a tak píšu druhý článek, který se snad do roka taky naplní.

MILÝ JEŽÍŠKU PROSÍM, PROSÍM, PROSÍM, udělej to tak, aby některá firma prozřela a začala vyrábět sportovní hodinky s pulsometrem a akcelerometrem jakožto "monitor denní pohybové aktivity", který bude STAND-ALONE kus elektroniky. Tedy žádný bluetooth, žádné wifi, žádná "appka" ve smartfounu, bez které to nefunguje, a která navíc, nejintimnější data o vaší pohybové aktivitě "anonymně" práská megakorporaci. Úplně by mi stačilo kdyby na displeji svítilo 20:00 a pod tím 120 999 - jako počet pulsů za den a 6933 - jako počet kroků. Dokonce budu skromnější ty dvě cifry se mohou klidně zobrazit až po stisknutí tlačítka. Dokonce budu ještě skromnější MILÝ JEŽÍŠKU - ani mi nemusíš takové hodinky dávat pod stromeček - koupím si je sám za vlastní, jenom PROSÍM, PROSÍM, ZAŘIĎ, AŤ MŮŽEME VYUŽÍVAT MODERNÍ ELEKTRONIKU bez dohledu velkého bratra.

Když už jsme u toho dopisu Ježíškovi - dovolil bych si velice velice snažně poprosit, aby Ježíšek zařídil i odstranění fízlovacích zadních vrátek z Androidu - protože mi odchází mobil. A možná by nebylo špatné poprosit i o vydání WINDOWS 10.1, které by taky nereportovaly každý náš klik Microsoftu a s ním spolupracujícím - občany šikanujícím úřadům - placeným z "peněz amerických (ruských ? čínských ?? ) daňových poplatníků".

Že se v těchto byzbnysech točí opravdu veliké prachy ? Že proto to nikdy nebude ? Ach jo - skončím jako prababička, která měla křeslo, vycpaného bažanta, bez ocasu a strašlivě chrastící "Japonský tranzistorák" který byl v ošoupaném koženém oblalu a vzadu měl izolepou přilepené "dvě ploché baterky" místo nedostatkové devítivoltovky. Zastaralé, ale 100% bez udavačského potenciálu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 8. října 2015 v 6:18

Tak když po těch hodinkách tolik toužíš, to je problém si je vyrobit?

2 petr-kubac petr-kubac | 8. října 2015 v 9:21

Prototyp velikosti krabičky od mýdla - easy peasy.
Prototyp velikosti krabičky od sirek - zapotil bych se ale šlo by to.
Ale defintivní verze formy opravdových hodinek - to by byl problém, protože v takových hodinkách není místo na více věcí než jeden vše-zahrnující ASIC a moná 2-3 další chipy ( třeba akcelerometr ) a baterku

3 Dev Dev | 8. října 2015 v 13:56

Šel bych do Ubuntu telefonu.

4 veD veD | 8. října 2015 v 18:10

[3]: Nešel bych do Ubuntu telefonu, Cannonical je ve světě Linuxu to samé, co... víte co, zjistěte si to sám.

5 Dev Dev | 9. října 2015 v 12:23

[4]: No tak to napište, nestyďte se.

6 petr-kubac petr-kubac | 9. října 2015 v 18:17

[5]: Myslím, že ten stydlivý kolega měl na mysli, že Canonical taky nemá úplně čisté svědomí pokud se týče soukromí uživatelů Ubuntu - myslím, že se kdysi pokoušel rozjet nějaký vlastní "Shop s Appkami" a při té příležitosti někam do licenčních podmínek Ubuntu dal malinkatou zmínku o "monitorování uživatelů"
Kdysi jsem o tom byl informován lépe, a tehdy jsem došel k nízoru že intenzita fízlování je proporcionální počtu fízlovaných uživatelů tedy Google 3 miliardy - Canonical 50 miliónu - asi v tomto poměru

A když už jsme u toho Ubuntu-foun se mi jeví jako docela rozumný nápad.

7 gilhad gilhad | 9. října 2015 v 20:15

[6]:Pak taky jejich Unity jakozto defaultni prostredi jako default odesilaly cokoli do jejich serveru, vcetne lokalniho vyhledavani, takze mezi hledanim ovladacu na lokalnim pocitaci pro grafarnu VIA vyjely prednostne reklamy na viagru kdovi odkud z internetu a tak podobne

8 Duranga Duranga | 15. října 2015 v 21:47

Divím se, že Číňan ještě žádné programovatelné hodinky se senzorem tepu a krokoměrem nevopajcoval.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama