Svět okolo

Kambrijská exploze a vláda agresivních idiotů.

24. prosince 2011 v 4:00 | Petr
Nejprve se zorientujeme časově - naše planeta je stará něco přes 5 miliard let a už za miliardu let po vzniku, tedy když byla stará 4 miliardy let na ní vznikl (se na ní dostal ?) život.
Neuvěřitelné tři a půl miliardy let stačilo zvířátkům i květinkám (nebo zvířátko-květinkám - tehdy se to tak nerozlišovalo) být v jednobuněčné formě.
Pak nastalo první období prvohor alias Kambrium, do kterého naši předci vstupovali jako primitivní Volvox Globator a v neuvěřtelně krátké době vznikl tělesný základ celé živočišné říše - čtyřnohá zvířátka, šestihnohá zvířátka, osminohá zvířátka, zvířátka s ulitami a vůbec prazáklad toho co máme kolem sebe dnes.
Od Kambrija se těllesný formát žádné skupiny živočichů už nezměnil - máme čtyři končetiny jako pes nebo tyranosaurus rex. Vývoj v kambriju byl tak rychlý, že se pro něj vžil termín Kambrijská exploze.

S mnohobuněčným životem vznikla i nervová soustava, s nervovou soustavou lovecké chování a s loveckým chováním agresivita.
Pak se zase "nedělo nic" 300 miliónů let až do Jury v druhohorách, kdy se začali objevovat první sociálně žijící dinosauři a jejich vznik je neodvratně spojen se vznikem primitivních forem zvířecí inteligence.
Tedy Agresivita je 2x starší než inteligence.
Tedy je v načem mozku uložena v hlubokých strukturách starých nervoých okruhů.
Tudíž je vlastní širší skupině zvířat (lidí) než Inteligence, která je "zadrátována" v mladších mozkových strukturách (nemluvě o tom, že pořádná inteligence se objevila teprve před 3 milióny let a je tedy 150 x mladší než agresivita)
Už víte kam tím mířím ?
Je nutno být obrařen rodičovskými geny a lehce vychován a lehce vzdělán aby člověk byl inteligentní. Naopak pro agresivitu stačí být vyhnán z dělohy do děcáku.

Ani to nemusí být tak příkrý rozdíl - abych udělal kariéru tím že vymyslím něco co funguje - musím být sakra inteligentní a sakra pilný, ale abych udělal kariéru tím že jsem "aktivista" a prudím tak dlouho až jsem "vykopnut nahoru" - k tomu zdaleka tolik složité práce nepotřebuju.

Proto se nám přemnožili aktivní blbci, kteří vystudovali nějakou snadnou školu - nejlépe sociologii, ekonomiku nebo management. Ničemu pořádně nerozumí a taky nic co udělají moc nefunguje, ale to "pořádné nefungování" nahrazují množstvím svého "díla" a agresivním prosazováním jeho i sebe sama. Jasné ?

Bůh nás chraň před aktivními blbci, na kterých současná společnost stojí. Pár velikánů mysli (můj zemřelý šéf třeba), kteří se ostýchali zamořovat svět odpady své mysli, pak vypadají jako podivíni - balvany, které udivenými otázkami brání ještě dravějšímu toku řeky.
Díky za takové balvany mysli - proud (blbců) je omílá ale ony občas porád jsou.
Dělejte chytré věci, nebo se raději flákejte - pamatujte že Evropa dojede na aktivní blbce.

Přeji všem Veselé Vánoce.

Král zemřel - skřeti jsou nesmrtelní !

18. prosince 2011 v 22:31 | Petr
Ačkoliv jsem si slíbil, že budu psát nejvýše jeden blog týdně. Smrt Václava Havla je událostí zcela mimořádnou a nesmírně smutnou.
Václav Havel byl pro nás - generaci Husákových dětí ateistickou náhradou Belzebuba - ďábla nejstrašnějšího - v podání učitelek "občanské" nauky, agitátorů KSČ, SSM, armádních politruků a dalších skřetů kteří drželi bolševický režim v chodu. Dodnes si vzpomínám na věty "socialismus ohrožují západní špionížní centrály spoupracující se zrádci u nás doma např. s Václavem Havlem"
Jediný druhý stejně strašný člověk byl dle bolševickch gaunerů Zbigniew Brezinski - poradce americké vlády a - de facto jeden ze zakladatelů Talibanu - jako protisovětské síly v Afgánistánu.

Pak se začalo něco měnit - v lednu 1989 mi ještě kamarád z Prahy o tom jak vodním dělem zcela promočené demonstranty z Palachova týdne vyvážejí policejní antony 30 km. za Prahu do lesů. 28 října 1989 jsem jako maturant byl na školním výletě v Praze - měli jsme přísně zakázáno jít na Václavák - neposlechl jsem ale dolů na můstek jsem se bál - tak jsem vylezl z metra "U koně" a viděl přes náměstí dole nejakou melu s "helmuty" s dlouhými blými obušky.

Bylo hnusně a chodili jsem po praze sámi jen s Markem Páralem. Bolševická Hradní stráž stála v pohovu a hlasitě pokřikovala na holky - to jsem považoval za jasnou známku že něco není v pořádku - že se něco děje.

Pak se mi dostalo do rukou už staré Rudé právo kde prý byla fotka Václava Havla - vůbec jsem tomu nevěřil - ale dnes vím že to bylo tak.
Bolševici utajovali Vaškovu podobu tak důkladně, že ani novinová cenzura nevěděla že to je velký žert tehdejšího disentu. Co se dělo dál už je známé a stokrát omílané.

Krom podpory "Humanitárního bombardování" Srbska a obecně vývozu demokracie na hrotu bodáku mu lze vyčítat snad jenom jak rychle zapomněl na Olgu a nekde ze stoky vytáhl paní Veškrnovou.
Byl to statečný chlap, měl jasný názor, dobře že s námi byl, a škoda že zemřel.

DODATEK za 24 hodin - skřeti co mají výcvik z dob bolševika jsou opravdu nesmrtelní - když umřel Brežněv - který dal okupovat naši zem - tak tři dny nehrála kina, zrušili mi předehrávku v hudebce, policajti zabavovali lidem rádia a magnetofony a konfidenti udávali jak za Císaře pána co ho posraly mouchy.
Dneska - jsem zažil minutu ticha v Kauflandu ??? Minutu nešly pokladny - pak se rozjely včetně "oblíbené" odrhovačky jak všichni milujeme Kaufland !!! Prý budou taky tři dny smutku. Vašku přál by sis stejný styl jako Brežněv ? A co policajti - budou zabavovat iPody ? A co konfidenti - budou udávat jako vždycky ?

Roboti. socky, Kaufland a Vánoce

1. prosince 2011 v 17:51 | Petr
Krátký zážitek byl tak intenzivní, že patrně povede k dlouhému příspěvku do blogu.
ÚVOD:
1. Z nedostatku jiného popisu těchto lidí používám slovo Socka. Socka není stav majetku, ale stav mysli. Patrně nejsem sám kdo zná spousty bohatých socek a znám taky spousty lidí chudých a úctyhodných. Socka se podobá klíštěti přisátému v kožichu společnosti. Na rozdíl od klíštěte však v tichosti nesaje, ale hlučně nadává, že krevní oběh sockami vysíleného státu už nemá tu chuť co měl kdysi.
2. Robot - je zařízení, které zkonstruovali velmi inteligentní lidé, dali do nej to nejlepši co v nich bylo a navíc (V tom je rozdíl od humanitních oborů) jej nakonec zapli aby viděli jestli funguje. Z tohoto hlediska porovnání člověka k robotu je urážkou robota - provonání socky k robotu je pak urážkou tak hrubou, že bych se nedivil kdyby mě SkyNet měl už na svém seznamu.
Definice Kauflandu a Vánoc je předmětem samotného blogu.

STAŤ:
Zmatený po práci a a hladový šel jsem ve čtvrtek do Kauflandu koupit chleba - ve Čtvrtek !!!
Věděl jsem že čtvrtek a sobota jsou dny kdy se objevují nové slevy, ale bylo to tak hluboko v podvědomí, že jsem si to uvědomil až do mně brutálně vozíkem narazil smradlavý a neholený obézní hromotluk, který vypadal jako by byl nesmírně naštván tím, že se dnes musel zvednou z divanu u televize hned dvakrát - poprvé na pracák a podruhé do Kauflandu. Provázela ho ne o moc čistější a ne o moc voňavější zato téměř kulovitá žena nejasno zda matka či partnerka...

Když jsem se vzpamatoval zjistil jsem že celý Kaufland je plný lidí stejného typu - mrtvé tváře mrtvé pohedy vypnutého robota. Jedině snad stařenka stejně zmatená jako já, jenom asi na podkladě Alzheimerovy choroby - taky zapoměla že je čtvrtek a taky byla stejně zoufalá. Dokonce ještě zoufalejší když do ní taky narazila překrásná a nastrojená romská krasavice se slovy běž do pi.. bábo pitomá.....

Krom nás dvou a krom prodavačů zcela zoufalých nebyl v celém obchodě nikdo kdo by připomínal člověka, nebo aspoň zapnutého robota- Zato byl plný lidí, kteří s čistou agresí ve svém chování křičeli na ubohou prodavačku, co je to za bordel, že kafe za 69.90 už je vyprodané. Potřebovali vůbec to kafe? Zaloužili by si vůbec kafe ve slevě ?

ZÁVĚR:
Jinými slovy Vánoce se nám blíží a tohle byla příhoda, která mě měla upozornit včas na to, co přijde.

P.S. Blog.CZ zveřejnil nové registrační podmínky - píše se tam cosi o tom že úplné a pravdivé údaje, které po mně CET 21 chce pak CET21 může zneužít / použít jak se mu zlíbí. HMM - roboti co nemají hmotné tělo nestáli svého tvůrce dosti práce, proto do nich nedal to nejlepší ze sebe, proto tito softwaroví roboti mohou být stejně sprostí jako lidi ...

Za 60 let z dobra zlo a pád zlatého standardu.

14. října 2011 v 18:13 | Petr
Někdy v roce 1986 můj otec tajně a v mnoha obalech přinesl knihu Jana Bati - Budujeme stát pro 40 000 000 lidí. Tajně protože bolševik zařadil tuto knihu mezi zakázané a ne že by riskoval trest, ale rozhodně bylo riziko zabavení a zničení téhle zajímavé knížky.
Kniha pojednává o všem možném, ale je silně prodchnuta duchem prvorepublikového republikánství a dávala jasný signál Studuj - Pracuj - Spoř.
Nebudu rozebírat proč nic z toho už dnes příliš neplatí, ale zaměřil bych se na to jak se příkaz Spoř - za 60 let změníl na Nespoř a proč.

Budeme - li dneska spořit bude nám peníze užírat Inflace - tedy postupné znehodnocování peněz, dokonce je těžké uložit peníze tak aby úrok byl vyšší než inflace a znehodnocování zastavil.
Takže zdánlivě se zdá, že zlý kapitalista Baťa, doporučoval lidem aby dělali něco co je pro ně nevýhodné? Steně jako to dělají mnozí "experti" dneska ?
Na obrázku vidíme index spotřebitelských cen , který je mírou inflace, v Británii za posledních 250 let. Všimněte si že až do konce II. světové války ceny různě oscilovaly ale rostly jen vemi mírně - inflace se tedy pohybovala kolem 0% a úspory se neznehodnocovaly. Co se stalo po válce ?
Budeme-li pátrat zjistíme, že peníze před válkou byly jiné než peníze po válce. Předválečné peníze odpovádaly tzv. Zlatému standardu - to jest bankovka sama o sobě neměla hodnotu ale byla pouze "poukázkou" na část zlatých rezerv uložených u centrální banky. Teoreticky jste mohli přijít s desetikorunou do banky a žádat její zlatý ekvivalent.
Tudíž pokud banka chtěla natisknout další bankovky musela koupit další zlato. Tudíž Vaše úspory byly vlastně taky zlato nekde v bance. Tudíž když si chtěl podnikatel na něco půjčit - musel někdo jiný peníze do banky uložit, protože jejich objem v ekonomice byl konstantní. Tudíž Baťa (a většina ostatních) doporučovala spořit, protože tak vznikaly rezervy bank kterými se prostřednictvím úvěrů dala ekonomika rozproudit.
Zlatý standard byl obviněn z toho, že způsobil krizi ve 30 letech, a proto byl v různých státech postupně zrušen. Od té doby máme peníze kryté jenom důvěrou ve státní banku toho kterého státu - tedy ničím co by přestálo třeba současnou krizi.
Pokud státní banka nemusí při tištění bakovek kupovat zlato může tisknout dle libosti. Proto po 2 světové válce začaly státní banky tisknout peníze a poskytovat je komerčním bankám, které tím mohly úvěrovat ekonomiku bez ohledu na to jestli si u nich někdo penize uložil nebo ne. Tím množství peněz v ekonomice vzrostlo a jejich cena klesla - coz se projevilo vzrůstem ceny zboží - viz graf.
Ceny začaly růst a postupně se přestalo vyplácet spořit. U nás se bolševik postaral o úspory lidí tím že je zabavil při měnové reformě v roce 1953. Podobné zlodějské akce proběhly po válce i ve všech ostatních komunistických státech. V civilizovaném světě však lidem peníze zůstaly, ti začali své úspory rozpouštět což nastartovalo poválečný hospodářský růst.
Koncem 60 let neměl už nikdo naspořeno nic (v průměru). Přesto lidé chtěli auta, domy a jiné zboží, proto se situace obrátila - nastala doba úvěrů.
Pokud žádné peníze nemáte a ještě máte půjčeno je pro vás inflace výhodná, neboť plat vám v inflaci spíše roste ale splátky zůstávají stejné. Státní banky místo udržování hodnoty měny jak nám lže Václav Klaus (a jiní) - udržují inflaci - mluví se o "Cílování inflace". Nejlepší je inflace kolem 2%, protože to nepoškozuje velké firmy, ale drobným soukromníkům se už nevyplatí spořit a jsou tlačeni utratit peníze hned. Naopak pokud spoříte - omezujete tím svoji spotřebu a tím přivoláváte ekonomickou krizi. Ekonomové se v současnoti nejvíce bojí DEFLACE - tedy zhodnocování peněz, protože pokud nastane deflace začně se vyplácet šetření, a čekání na to až se peníze zhodnotí (tedy ceny klesnou) a kola výroby se zpomalí.
Šetrnost a skromnost nám škodí - co by na to řekl Baťa nebo naše babičky ? Hnus velebnosti !

Za dob zlatého standardu měly peníze cenu a vyplatilo se šetřit. Za doby "cílení inflace" se nevyplatí šetřit, ale stále je třeba alespoň předstírat, že peníze mají cenu.
Současná ekonomická krize je částečně způsobena tím, všichni začínají tušit že nemají.

Státní banky už se nenamáhají ani tisknout peníze pouze jen zvýší sumu ve svém počítači - pak na mezibankovním trhu nabídnou peníze komerčním bankám - ty si sumu zapíší do svého počítače a dále by ji měly někomu půjčit -tedy zapsat do počítače na něčí účet, ale to neudělají neboť peníze od nich nikdo nechce, neboť si nemůže dovolit půjčku, protože ekonomika stagnuje, protože po desetiletích výroby zbytečností se celý západ "vrací k podstatě". Pyramidová hra se (konečně ?) zhroutila.

Co bude dále je nejasné - ale nic co by připomínalo marnotratný život za "číslíčka v počítači" už to nebude - jestli můžete kupte si nějaké "zboží trvalé hodnoty" a pořiďte si pušku, možná ji budete potřebovat.

Profesní etika verze 2.0 ?

27. září 2011 v 4:29 | Petr
Pořád mám takovou naivní představu o minulosti, že ševci šili boty poctivé, kupci (většinou) nešidili a tak. Už Karel Čapek za první republiky poněku žehral na upadající staré zlaté časy ovšem dnes probereme fenomén moderní doby a to je profesní etika verze 2.0

Principem moderního zaměstannce je racionalizace, a specializace, takže každý umí a dělá to nač je školen a zač je placen - nic méně ale také nic více. Pokud je k práci potřeba určitého množství ohleduplnosti a poctivosti - je tato "vestavena do systému" popsána formou směrnic a nařízení. Zaměstnanec, který porušuje instrukce je potrestán, přemýšlení o instrukcích je prvním krokem k jejich porušení a proto ani to není vítáno. Lidská psychologie je ovšem potvora, pokud nelze věci změnit k lepšímu ani k horšímu začně se člověk nudit a v tom případě má tendenci na vrátnici továrny vypnout mozek a držet jej vypnutý celou směnu.
Nevěříte že je to tak? Nevíděli jste tisíce a tisíce - "oživlých mrtvol" něco dělajícíh s výrazem že je jim to úplně fuk ?

Jen pár anekdotických historek:
Známý ve strojírenské firmě má podřízené, kteří při stěhování 8 skříní ulomili z nich 16 dvířek (to jest všechny). Pat a Mat řekneme si ale druhý můj známý a kolega prvního známého ze stejné firmy žehrá že mu v práci nefunguje software stažený z internetu - taky nic divného. Nicméně jejich firma vyrábí čidla hladiny žhavého železa - takže moje zjitřená fantazie si už už představuje tu hrabalovskou historku o cigánovi spadlém do tavby, co pak rodina pohřbila padesát kilo strusky ;-))
Samozřejmě že mě vůbec nepřekvapí, že když týden opravují před domem chodník - tak týden nechodí pošta. Pošťačka přece nebude riskovat pracovní úraz. Zatímco úraz na cestě do práce pracovní není - takže mně oranisko před domem neomlouvá - chytré ne?
Chodník opravují tak dlouho protože ten chudák co pracuje tak úplně nestíhá - ještě že ti další čytři co se nad ním opírají o lopaty mu aspoň dělají stín ....
Nefungoval mi internet takže po 3x10 minutách poslechu klasického jazzu na lince TECHNICKÉ podpory firmy Riomedia, jsem konečně přišel na spásnou myšlenku a zavola na OBCHODNÍ linku - kde jsem byl příjemným hlasem (živé) slečny ihned poslán do .... Prosté není nad "ohleduplnost a poctivost vestavěnou do systému"

Abych si zametl před vlastním prahem - pokud mi v neděli 03.00 přivezli do špitálu babku, protože jí už 14 dní je "tak nějak divně" - taky jsem byl poněkud nerudný - což bylo záměrné, aby příště lépe zvážila intenzitu toho "tak nějak" a proboha přišla, když funguje aspoň rentgen a sono atd...
Ale ve své profesi č. 2 to jest v biochemii nyní paralyzované blbismem šéfů oboru začínám povolovat tlaku okolí a sám se děsím ze své proměny v mrtvolu pracující jen v rámcí instrukcí.
Co jiného chcete dělat ve společnosti, kde i myšlení je zdrojem nežádoucích odchylek od nastavení procesu ? Ostatní už zjevně pochopili, tak proč být poslení "nepřizpůsobený" ?

Prabulhaři, Bulhaři. Maďaři, Židé, Cikáni

19. září 2011 v 4:17 | Petr
Zdráhám se používat slovo Rom od doby co mi v "Sherwoodském lesíku" před Hlavním nádražím v praze jeden Rom vysvětloval, že "Cikáni jsou ti co pracují a nekradou a Rómové jsou všichni ostatní". Tak Nevím ....
Dnes se pokusíme dojít k tomu, že Romové se chovají tak jak se chovají, protože kdyby se chovali jinak už dávno by tu nebyli.

Příklad 1: Na území dnešního Bulharska se v ranném středověku dostal středoasijský kmen kočovných Bulharů, které pro odlišení od dnešních Bulharů nazýváme Prabulhaři. Prabulhaři se usadili na břehu Černého moře a navázali čilé kontakty s místním Slovanským obyvatelstvem. Výsledkem je že za pár století s místními slovany zcela splynuli a nezbylo po nich nic krom názvu Bulhar a některých zvláštností v gramatice Bulharštiny (jediný slovanský nesklonný jazyk).

Příklad 2: Maďaři mají osud téměř stejný s Bulhary - přijeli na koních z Asie v roce 895, usadili se v Panonské nížině a de facto splynuli s místním Slovanským obyvatelstvem - dokonce v Bulharsku se na obyvatelstvu dá vystopovat více genetických stop po Prabulharech než v Maďarsku po "Pramaďarech" - rozdíl je v tom, že Maďaři si zachovali původní turkický jazyk - proč asi ?
Patrně na rozdíl od Prabulharů lpěli na jeho používání a lpí dodnes - viz záchvaty Maďarizace a hypertrofická (nacionalismem zavánějící) národní (jazyková) identita.

Příklad 3. Židé - obrovská relativně rozprášená skupina lidí, kteří ač je jejich společný původ sporný (Aškenázové, Sephardové, Mizrahové a další nebyli ve větším kontaktu od biblických dob). Ztratili společný jazyk (Moderní Hebrejština je více-méně rekosntruovaný jazyk Starého zákona) - mají společnou a velmi silnou národní identitu - vyplývající právě ze společného náboženství.

Prozatímní závěr : Aby určitý národ (etnikum ) nesplynulo s okolními musí mít nějaký výrazný odlišující znak, který přijímají všichni členové a na základě kterého se příslušníci toho národa poznají - žení se mezi sebou a žijí společenský život. Ztratí - li skupina rozlišující znak - zanikne - viz Prabulhaři.

Rómové : Jelikož ani za tisíc let neasimilovali s okolním obyvatelstvem je patrné, že také mají nějaký výrazný rozlišující znak. Kdybych se pouštěl do rozboru co by to mohlo být myslím, že bych se brzy dostal za hranu rasismu, takže je to na vás. Nicméně ať je to cokoliv - Romové nemohou tyto znaky opustit - jinak splynou s většinovou populací.

Z toho důvodu křiklouni, kteří žádají aby Romové "konečně pochopili" a přizpůsobili se vlastně (nevědomě?) volají po jejich zániku, a ze stejného důvodu to Romové neudělají. Úkolem státu je pak nastavit pravidla tak, aby nedocházelo ke konfliktům národností s různě nastavenými "národními pravidly"
Jinými slovy - složitě jsem dovodil, co řekl Masaryk úplně jednoduše - národy se udržují ideami, kterými vznikly - tak jenom aby to v případě nás "spravedlivých Čechů" nebyla idea plného břicha za málo práce a za mírného kradení.

Darwinismus, parohy a smysl Quality managementu.

12. září 2011 v 5:31 | Petr
Zavádění norem typu ISO9000 do tak složité oblasti jako je zdravotnictví samomřejmě vede ke dvěma věcem. Plýtvání penězi a nenápadný ale nebezpečný přesun těžiště zdravotnictví od vzdělání a osobní zodpovědnosti k bezmyšlenkovitému plnění instrukcí "co na ně bylo školení".
Mimo těchto smutných, jsou i veselé aspekty. Například Vám ISO může vydělat na milenku, nebo připravit zábavné dopoledne.
Smyslem ISO 9000 je však zvýšit kvalitu procesů, samotné IS0 normy tvrdí, že toho dosahují vyloučením nahodilostí z "Výrobního procesu", což je omyl, abychom zjistili jak normy IS09000 zvyšují kvalitu musíme se vrátit zpět k samotnému Charlesi Darwinovi.

Princip darvinismu spočívá v nadprodukci potomstva, ve kterém každý jedinec se poněkud liší od sourozenců (proto máme dědičnost a pohlavní rozmnožování). Druhou částí evoluce je soutěž mezi organismy a přežití (zplození potomstva) těmi nejlépe přizpůsobenými.
Probííhá-li evoluce tímto způsobem dosáhne po jisté době lokálního optima a všichni další jedinci daného druhu se svými vlastnostmi pohybují kolem tohoto optima. Co v takovém případě slouží jako kritérium přirozenéh výběru ? Často se stane že u téměř optimálních živočichů se stane rozhodujícím znakem něco souvisejícího s pohlavním rozmnožováním a výběrem partnera. Sami to známe - vlasy, prsa, zadky, nohy - úchvatné že? U některých živočišných druhů se kritériem pohalvního výběru stanou znaky bizardní - ocasy u pávů, parohy u jelenů. Zdatný paroháč svou ozdobou laňce říká " vem si mne, protože jsem tak zdravý a silný, že i s touto blbostí na hlavě jsem schopen přežít v lese"....

Stejně tak ISO - jakákoliv výroba, nebo jiný proces v ekonomice probíhá dnes po 300 letech průmyslové revoluce, racionalizace a automatizace téměř optimálně (i bez ISO) - chlubení se normou ISO 9000 nám neříká "DÍKY ISO 9000 vyrábíme tak kvalitně" ale naopak "jsme tak dobří, že NAVZDORY ISO 9000 vůbec něco produkujeme". Samozřejmě že se stane, že některá firma je slabá a proces ISO akreditace jí položí - to je ta Darwinsitická oběť - jelen co se parohy zapletl do křoví - a to je skutečný mechanismus ISO.
Orámované certifikáty v kanceláři šéfa tedy jsou něco jako jelení parohy, nebo paví ocasy. Jen je trochu děsivé si představit další vývoj této "evoluce" - budou se parohy zvětšovat nade všechny meze, nebo budou muset v civilizovaném světě nastoupit procesy, které povedou k radikálním změnám, po kterých bude opravdu všechno jinak ?

Přituhuje a to je dobře.

17. srpna 2011 v 18:37 | Petr
Politika kolem nás je v poslední době tak zajímavá, že prostě nelze zůstat mimo.
Británií se přelila vlna násilností - chudina vyšla z ghett a zapálila města. Veřejná diskuse, co s tím dělat se po celém světě, de facto, rozdělila na dvě skupiny. Jedna říká Dejte jim více peněz (na sociálních dávkách) Druhá tvrdí Dejte jim více práce.
Jedna i druhá skupina - Intelektuálů (?), decisison makerů (??) se obviňuje z politické hyperkorektnosti, politické nekorektnosti, rasismu atd. Prostým pozorováním televize si však nešlo nevšimnout, že téměř 100% výtržníků bylo tmavých. Jsou média a bezpečnostiní kamery rasistické?
Zajímavá je reakce oficilních míst - Zablokování Facebooku a Twitteru, zveřejňování výtržníků v médiích - skoro jako by si britská demokracie a iránská diktatura šly naproti.
Mnohem podstatnější se však zdá vyjádření britského premiéra, že jejich školní systém je v krizi a vychoval dvě generace výtržníků. Proč ? Protože zmizela rákoska ? Protože nehrozí hlad ? Má hlad zase být motivací ke zlepšování sebe, k práci ?

Osobně si myslím, že zvýšením sociálních dávek si kupuheme přechodný klid po kterém vypukne násilí ještě horší. Je nutné aby všichni lidé ve společnosti uléhali večer unaveni prací. Protože v technické společnosti řada z nich nemá IQ dosti vysoké, aby byli využitelní v ekonomice, ty nevužitelné bude muset, v rámci kriminální prevence, uměle zaměstnat stát.
Rasisticky řečeno - Ahmedovi i Dežovi končí prázdniny.
Jenom je otázka, kdy státy pochopí tuhle jednoduchou pravdu, kterou my občané na ulici vidíme už dávno ?

Not made in China

5. srpna 2011 v 16:09 | Petr
Smutná existence a konfident STB Jarek Nohavica ve svém Plebs Blues zpívá, že jenom "montuje šroubky na Pershingy a nakonec to pěkně odnese". Asi není sám, celý západ se žene do katastrofy, která se zatím zdá, že bude finanční, ale kdoví jestli nakonec nebude ještě horší.
Omlouvám se ekonomům za svojí, patrně svéráznou, interpretaci celé situace, ale mám takový pocit, že to, co přinášelo jenoznačné ekonomické hodnoty - to jest výrobu. Jsme předali Číňanům a sami jsme si na západě nechali "ekonomicky vysoce efektivní" procesy jako je vývoj (který už se Číňani učí) a hlavně obchod.
Celý tento systém až do roku 2008 skvěle fungoval - skoro jako před vznikem Matrixu - roboti (Číňani) vyrábějí a my sedíme v teplé kanceláří a za peníze EU o tom vedeme evidenci v Excelu.
Celý ten systém má dva zádrhele. Jednak když potřebuju boty - tak je mi jedno že kolega je umí navrhnout a druhý kolega zase prodat když široko daleko není nikdo, kdo je umí vyrobit - toto je problém spíše teoretický, který bude hrát roli až se systém zhroutí.
Důvod proč se zhroutí spočívá v bodě 2 - když Číňani vyrábějí kde vezme zbytek světa peníze na nákup jejich zboží ? Poradenství pro EU (a mnoho dalších typicky západních povolání) je sice vysoce ziskové v době konjunktury, ale žádnou hodnotu, která přestojí krizi nevytváří.
Takže Čína skupovala dluhopisy po celém světě a západní státy se zadlužovaly a zadlužovaly, aby mohly finacovat umělou zaměstnanost a ještě si třásli rukama nad růstem HDP, který kdoví zda nebyl jen zdánlivý.
Nyní je Evropa i USA v situaci blízké státnímu bankrotu - co můžeme proti tomu dělat my "drobní občané"?
Neměli jsme náhodou už v době konjunktury poznat, že zboží vyrobené roboty v Číně jistým způsobem "smrdí" ? Mohl to po nás někdo chtít ? Máme nyní, když je zle začít importy z Číny bojkotovat ? Vyřeší ten problém za nás sami Číňani, kteří prudce bohatnou a brzy budou vlastní výrobou saturovat hlavně vlastní spotřebu ? Co řekne životní prostředi a přírodní zdroje na miliardu Číňanů a 1,3 miliardy Indů, kteří touží po západní spotřebě ?

Nakonec možná dopadneme jako ten montér Pershingů - koupí Čínských tenisek jsme dali vydělat Americkému byznysmenovi a teď je budeme muset krvavě zaplatit na daních Evropské unii - těžký život v globálním světe ;-)

Střílení nevinných nikdy nebude fugovat

25. července 2011 v 23:19 | Petr
Současné Česko a Evropa mě natolik štvou, že už jsem mnohokrát přemýšlel, jestli bych svoji chemickou profesi neměl spojit se svými elektronickými koníčky a jít vyhodit do vzduchu některé obzvláště zkorumpované ministerstvo. Finance, obrana, doprava - to by byly terče první třídy.

Člověk tak dlouho hrbí hřbet před systémem, až mu praskne v hlavě a vydá se jako fiktivní D-Fens z filmu Volný pád na smrtonosnou cestu LA, nebo se jako skutečný génius terorismu, Theodor Kaczynski, známý jako Unabomber, vydá do lesů v Montaně, kde z plechovek a drátků piluje v lesním srubu bomby, které pak jako neodhalitelný démon, háže na celé Spojené státy.

Nemohu si pomoci, ale pokud má člověk pocit, že je vývojem společnosti zatlačen úplně do kouta, má právo sebrat odvahu a dát najevo svoji nespokojenost i krajními prostředky. Čím ale při svém (relativním) obdivu k bombovým teroristům hluboce pohrdám, jsou dva typy - často se vyskytující:
  1. Terorismus za peníze - Hamas nastříli z Gazy do Izraele množství raket, aby bafuňáři z Hamasu dostali od krále Fahda - Amerikou chráněného diktátora Saudské Arábie - nějaké ty prachy.
  2. Ubožáci, kteří si myslí, že čím více krve prolejí, tím lépe. Myslím, že noční výbuch v našem Ministerstvu Financí, by pro Kalouska byl stejným varováním, jako denní, při kterém by ale zemřely desitky drobných úředníčků - ne ?
Z tohoto hlediska mně současný čin Norského šílence Anderse Behringa Breivika naplňuje velmi smíšenými pocity. Srovnáme-li krystalickou logiku Teda Kaczynského se zmatenými bláboly o Templářích a Srbských svatých bratrstvech - co od takového člověka čekat ? Mohutný výbuch v Norské vládní čtvrti by možná měl účiněk na mysl Norů, ale krveprolití potom z Breivika udělalo jen dalšího z řady šílenců co s puškou vtrhnou do školky..... Jediný rozdíl, který činí jeho čin ještě horším - nejednal v afektu a vydržel své šílenství tutlat neskutečně dlouho.
Je zjevné, že v jeho chorobné mentalitě, teprve křik umírajících, bylo to, na co se léta těšil. S trochou smutné ironie - mohl ušetřit za dusičnan amnonný a rovnou jít vystřílet ta ubohá děcka. Kdyby to byl člověk rozumný tak buď odpálí jen tu bombu někdy v noci, nebo ještě lépe by na Norského premiéra naházel vejce a pak se, pod vlivem získané publicity, nechal zvolit do parlamentu - tak by dosáhl mnohem více za mnohem méně.

V celkovém součtu nezbývá než hluboce pohrdat nebezpečným ubožákem, který má erekci, když pod jeho kulkami teče krev a velice velice litovat jeho oběti a jejich rodiny.
 
 

Reklama